Komunikat z konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej w dniu 9 października 2005 r. o godzinie 20.20

KOMUNIKAT 
Z KONFERENCJI PRASOWEJ W SIEDZIBIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W WARSZAWIE

Dnia 09 października 2005 o godz. 20.10 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie przy ulicy Wiejskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W konferencji udział wzięli Zastępca Przewodniczącego Sędzia Jan Kacprzak oraz Członek Państwowej Komisji Wyborczej Sędzia Andrzej Kisielewicz.

Zastępca Przewodniczącego podsumował wybory jako godne i spokojne, najspokojniejsze od pierwszych wyborów prezydenckich w 1990 roku.

Zanotowano 4 przypadki nietrzeźwości wśród członków komisji wyborczych , 3 pojedyńcze przypadki zakłócenia porządku przez nietrzeźwych wyborców oraz zerwanie flagi państwowej z 2 siedzib komisji wyborczych.

Sędzia Kacprzak poinformował, że dwa lokale wyborcze pozostaną otwarte do godziny 21.00 - lokal wyborczy nr.1 w Skibinie gdzie została zagubiona pieczątka oraz lokal wyborczy nr.11 w Orzeszu w którym zmarła 72 letnia kobieta.

Podano także, iż najstarszym wyborcą uczestniczącym w tegorocznych wyborach była 105 letnia kobieta, która osobiście dotarła do lokalu wyborczego i oddała swój głos.

Kolejna konferencja odbędzie się między godziną 23 a 24 i zostaną na niej podane wyniki wyborów z 10% obwodów wyborczych.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:22-02-2016 14:39
    Wprowadził:Hubert Puchała