Mamy wójtów, prezydentów i burmistrzów - 11.11.2002 r., godz. 10.40

System informatyczny okazał się w drugiej turze wyborów sprawny. 95 procent protokołów obwodowych komisji wyborczych znalazło się w systemie już o drugiej w nocy - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast zostali wybrani we wszystkich gminach.

Sprawność systemu informatycznego przyspieszyła w sposób decydujacy prace terenowych komisji wyborczych. Komisarze wyborczy, którzy w godzinach porannych dnia dzisiejszego przywożą do PKW oficjalne obwieszczenia ze swojego terenu, podkreślają, że informatyka w procesie wyborczym jest bardzo potrzeba, jednakże pod warunkiem, iż funkcjonuje sprawnie.

Wprowadzanie wyników z drugiej tury wyborów jako pierwsze zakończyło woj. opolskie - ok. 2 w nocy. Zdaniem przewodniczącego PKW na specjalne uznanie zasługuje praca Miejskiej Komisji Wyborczej w Warszawie, która mimo, że miała najwięcej pracy, zakończyła ją o 5 rano.

Frekwencja była bardzo różna: najniższa w dużych miastach, większa w niektórych mniejszych gminach. Na przykładzie Zamojszczyzny wyglądało to następująco: najwyższa frekwencja była w gminie Adamów i wynosiła 64, 94 %, a najniższa w Hrubieszowie - 29,9 %.

Oficjalna frekwencja w skali kraju wraz z wynikami II tury wyborów zostanie ogłoszona przez PKW o godz. 14.00. 

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:25-02-2016 12:17
    Wprowadził:Hubert Puchała