Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej o podmiotach, którym wydano zaświadczenia o przysługiwaniu uprawnienia do prowadzenia kampanii referendalnej w programach radiowych i telewizyjnych nadawców publicznych w formie audycji referendalnych oraz o podmiota

PODMIOTY,KTÓRYM PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA WYDAŁA ZAŚWIADCZENIA O PRZYSŁUGIWANIUUPRAWNIENIA DO PROWADZENIA KAMPANII REFERENDALNEJ W PROGRAMACH RADIOWYCH ITELEWIZYJNYCH NADAWCÓW PUBLICZNYCH W FORMIE AUDYCJI REFERENDALNYCH

Lp. 

Nazwa podmiotu 

Siedziba

Partie polityczne

1

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów

Warszawa
ul. Nowogrodzka 7/9 lok. 35
tel. (0-22) 626-88-66

2

Partia Ludowo - Demokratyczna

Warszawa
ul. Piękna 3A
tel. (0-22) 629-40-26

3

Partia polityczna "Prawo i Sprawiedliwość"

Warszawa
ul. Nowogrodzka 84/86
tel. (0-22) 621-50-35

4

Partia polityczna Liga Polskich Rodzin

Warszawa
ul. Hoża 9

5

Partia polityczna Polskie Stronnictwo Ludowe

Warszawa
ul. Grzybowska 4
tel. (0-22) 620-02-51

6

Partia polityczna Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa
Al. Jerozolimskie 30
(0-22) 625-04-72

7

Partia polityczna Sojusz Lewicy Deokratycznej

Warszawa
ul. Rozbrat 44a

8

Partia polityczna Stronnictwo Demokratyczne

Warszawa
ul. Chmielna 9
tel. (0-22) 826-10-01

9

Partia polityczna Unia Pracy

Warszawa
ul. Nowogrodzka 4
tel. (0-22) 625-67-76

10

Partia polityczna Unia Wolności

Warszawa
ul. Marszałkowska 77/79
tel. (0-22) 827-50-47

Kluby poselskie i senatorskie

11

Klub Poselski Platforma Obywatelska

Warszawa
ul. Wiejska 4/6/8
tel. (0-22) 694-25-88

12

Klub Senatorski "Blok Senat 2001"

Warszawa
ul Wiejska 4/6/8
tel. (0-22) 694-16-50

Stowarzyszenia i organizacje społeczne

13

Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej "Dom Europy"

Lublin
ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
tel. (0-81) 532-05-84

14

Europejskie Centrum Młodzieży  i Rozwoju Demokracji Lokalnej

Warszawa
ul. Nowogrodzka 7/9 m. 6
tel. (0-22) 618-17-77

15

Konfederacja Pracodawców Polskich

Warszawa
ul. Kredytowa 3
tel. (0-22) 828-84-31

16

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Konin
ul. Dworcowa 7 lok. 77
tel. (0-63) 243-75-80

17

Krajowy Związek Kierowców i Przewoźników Drogowych "Transportowcy"

Toruń
ul. Żółkiewskiego 13/29

18

Międzynarodowe Stowarzyszenie Integracji Centrum Szkolenia Wschód - Zachód

Warszawa
Pl. Hallera 6a/38
(0-22) 618-10-71

19

Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy "Słyszę serce"

Łódź
ul. Skarbowa 28
tel. (0-42) 616-09-69

20

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność"*)

Gdańsk
ul. Wały Piastowskie 24
tel. (0-58) 308 44 80

21

Niezależne Zrzeszenie Studentów

Warszawa
ul. Mazowiecka 7
tel. (0-22) 827-28-97

22

Organizacja Związek Nauczycielstwa Polskiego*)

Warszawa
ul. Smulikowskiego 6/8
tel. (0-22) 826 10 11

23

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji

Poznań
ul. Św. Marcin 80 lok. 82
tel. (0-61) 851-78-48

24

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych

Warszawa
ul. Klonowa 6

25

Polska Rada Ruchu Europejskiego

Warszawa
ul. Smolna 34 lok. 25A
tel. (0-22) 827-42-96

26

Polski Związek Katolicko - Społeczny

Warszawa
ul. Nowogrodzka 4 lok. 3

27

Polskie Stowarzyszenie "Dom Europejski"

Warszawa
ul. Marszałkowska 77/79 lok. 206-207
tel. (0-22) 622-52-03

28

Polskie Stowarzyszenie Nie dla Unii Europejskiej

Warszawa
Al. Jerozolimskie 42/100
tel. (0-22) 615-52-71

29

Polskie Stowarzyszenie Właścicieli Ziemi, Rolników, Ogrodników i Kupców

Warszawa
ul. Umińskiego 4
tel. (0-22) 673-27-62

30

Przeworskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych

Przeworsk
ul. Rynek 1

31

Pyskowickie Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej

Pyskowice
ul. Strzelców Byt. 1

32

Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju

Gorzów Wlkp.
ul. Kosynierów Gdyńskich 79

33

Społeczne Towarzystwo Ekologiczne PRO-VITA ET PATRIA w Gliwicach

Gliwice
ul. Zwycięstwa 41
(0-32) 775-20-05

34

Stowarzyszenie "Demokratyczne Porozumienie Lewicy"

Radomsko
ul. Rataja 7

35

Stowarzyszenie "Forum Rozwoju Przedsiębiorczości"

Białystok
ul. Obrońców Westerplatte 1

36

Stowarzyszenie "Kaszubski Instytut Rozwoju"

Kościerzyna
ul. Długa 31 lok. 20
tel. (0-58) 686-31-42

37

Stowarzyszenie "Młode Centrum"

Poznań
ul. Stary Rynek 27, lok. 28

38

Stowarzyszenie "Młodzi Bez Granic"

Poznań
ul. Ratajczaka 37

39

Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci"

Warszawa
ul. Andersa 21

40

Stowarzyszenie "Nasza Ziemia Grybowska"

Grybów
ul. Jakubowskiego 33

41

Stowarzyszenie "Polska - Europa"

Poznań
ul. Łukaszewicza 19/4
tel. (0-61) 833-00-44

42

Stowarzyszenie "Praworządny Sulechów"

Sulechów
Osiedle Konstytucji 2, lok. 37
(0-68) 385-42-64

43

Stowarzyszenie "Pro Europa"

Warszawa
ul. Szara 10a lok. 209
tel. (0-22) 622-07-36

44

Stowarzyszenie "Projekt Europa"

Kielce
ul. Warszawska 36 lok. 2

45

Stowarzyszenie "Rodzina Polska"

Białystok
Rynek Kościuszki 13 lok. 2

46

Stowarzyszenie "Sojusz Młodej Lewicy"

Warszawa
ul. Rozbrat 44

47

Stowarzyszenie Awangarda Narodowa

Lubartów
ul. Chopina 19b/12

48

Stowarzyszenie Centrum Współpracy z Zagranicą "Luboń bez granic"

Luboń
ul. Jana Sobieskiego 97
tel. (0-61) 813-00-72

49

Stowarzyszenie Europejska Inicjatywa Młodzieży

Szczecin
ul. Garncarska 5 lok. 3

50

Stowarzyszenie Kalisz XXI

Kalisz
ul. Targowa 24
tel. (0-62) 501-90-07

51

Stowarzyszenie Klub "Beneficus"

Kraków
Rynek Podgórski 4

52

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych

Wrocław
ul. Podwale 74A/33
(0-71) 343-29-37

53

Stowarzyszenie Międzyszkolne Centrum Informacji oraz Edukacji Europejskiej i Regionalnej

Zielona Góra
ul. Zachodnia 63
tel. (0-68) 327-93-72

54

Stowarzyszenie Młodej Lewicy Demokratycznej

Warszawa
ul. Rozbrat 44A

55

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

Poznań
ul. Woźna 12
tel. (0-61) 852-93-05

56

Stowarzyszenie na Rzecz Europy Ojczyzn

Warszawa
(Prezes Stowarzyszenia
Poseł Jan Łopuszański)

57

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Polski z Unią Europejską

Biała Podlaska
Pl. Wolności 12
tel. (0-83) 342-08-17

58

Stowarzyszenie Nie dla Unii Europejskiej "Nie dla UE"

Kraków
ul. Konarskiego 26 lok. 4
tel. (0-12) 634-13-98

59

Stowarzyszenie Obrony Praw i Wolności Studentów S.O.S.

Wrocław
ul. Jedności Narodowej 185

60

Stowarzyszenie Optima Fide

Kraków
ul. Sarego 3 lok. 12A

61

Stowarzyszenie Oświatowe i Kulturalno-Sportowe "Rodzina w Europie"

Wejherowo
ul. Pomorska 16 lok. 6
tel. (0-58) 778-15-48

62

Stowarzyszenie Patriotyczne "Wola-Bemowo"

Warszawa
ul. Płocka 35 m. 24
tel. (0-22) 632-94-13

63

Stowarzyszenie Proeuropejskie Centrum Edukacji

Warszawa
ul. I. Curie 5B lok. 10

64

Stowarzyszenie Ruch Obrony Obywateli

Poznań
ul. Wrocławska 6

65

Stowarzyszenie Samorządowa Wspólnota Obywatelska

Rajsko
ul. Pszczyńska 6
(0-33) 843-14-50

66

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Mieszkańców Gmin Powiatu Zawierciańskiego

Zawiercie
ul. Leśna 10

67

Towarzystwo Edukacyjne "Wiedza Powszechna"

Gdańsk
ul. Startowa 21F/12
tel. (0-58) 557-42-76

68

Towarzystwo Kultury Narodowo - Religijnej im. Jana Pawła II

Zielona Góra
ul. Wileńska 2

69

Turkowskie Stowarzyszenie Młodych

Turek
ul. Nowa 22

70

Zrzeszenie Studentów Polskich

Warszawa
ul. Ordynacka 9
tel. (0-22) 828-39-90

71

Związek Harcerstwa Polskiego

Warszawa
ul. Marii Konopnickiej 6
tel. (0-22) 339-06-00

72

Związek Młodzieży Wiejskiej

Warszawa
ul. Nowy Świat 18/20
tel. (0-22) 826-11-68

73

Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej

Warszawa
ul. Smolna 40
(0-22) 331-50-36

Fundacje

74

Fundacja "Głos - Fundacja dla Zachowania Polskiego Dziedzictwa"

Warszawa
ul. Przasnyska 9 lok. 31

75

Fundacja "Instytut Spraw Publicznych"

Warszawa
ul. Flory 9
tel. (0-22) 845-68-58

76

Fundacja "Klub Obywatelski"

Warszawa
ul. Czarnieckiego 43 lok. 3

77

Fundacja "Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa"

Warszawa
ul. Gombrowicza 17
tel. (0-22) 833-11-60

78

Fundacja "Unia & Polska"

Warszawa
ul. Poznańska 12 lok. 102
tel. (0-22) 629-09-11

79

Fundacja Akademia Promocji

Warszawa
ul. Inżynierska 3
tel. (0-22) 670-21-88

80

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

Warszawa
ul. Noakowskiego 10
tel. (0-22) 875-85-40

81

Fundacja Centrum Europejskie - Natolin

Warszawa
ul. Nowoursynowska 84
tel. (0-22) 545-98-00

82

Fundacja Centrum Stosunków Międzynarodowych

Warszawa
ul. Emilii Plater 25
tel. (0-22) 646-52-67

83

Fundacja Europejskie Centrum Proekologiczne

Wrocław
ul. Uniwersytecka 1
tel. (0-71) 343-66-95

84

Fundacja im. Józefa Ślisza

Warszawa
ul. Reymonta 12A

85

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych

Kraków
ul. Mikołajska 4
tel. (0-12) 421-97-04

86

Fundacja na Rzecz Wzajemnego Poznania Narodów ANKRA

Warszawa
ul. Sady Żoliborskie 3, lok. 62
tel. (0-22) 839-90-23

87

Fundacja Nowy Staw

Nasutów 98a
gm. Niemce

88

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości

Łódź
ul. Piotrkowska 86
(0-42) 632-90-89

89

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Warszawa
ul. Mokotowska 43 lok. 511
tel. (0-22) 622-37-06

90

Polska Fundacja Imienia Roberta Schumana

Warszawa
Al. Ujazdowskie 37
tel. (0-22) 621-21-61

Zgodniez przepisami ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym(Dz. U. Nr 57, poz. 507) podmiotowi wymienionemu w zaświadczeniuprzysługuje ponadto prawo zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji do sprawreferendum oraz wyznaczania mężów zaufania i ich zastępców.

*)Zaświadczenia wydane na podstawie postanowień Sądu Najwyższego

PODMIOTY, KTÓRYM PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA ODMÓWIŁAWYDANIA ZAŚWIADCZENIA

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

Podstawa odmowy

1

"Przymierze Śląskie"

Tarnowskie Góry

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c, ust. 2 pkt 3

2

Demokratyczna Unia Kobiet - Klub Wrocławski

Wrocław

art. 48 ust. 1 pkt 3, ust. 2 pkt 3

3

Federacja Konsumentów

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

4

Forum Społeczno - Narodowej Gospodarki Rynkowej

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a, ust. 2 pkt 3

5

Fundacja "Bieda"

Plewiska

art. 48 ust. 1 pkt 4

6

Fundacja "Dziecięce Listy do Świata"

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 4 i pkt 3 lit. c

7

Fundacja "Kasa Nadziei"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 4, ust. 2 pkt 3

8

Fundacja Instytut Organizacji i Zarządzania

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 4, ust. 2 pkt 3

9

Fundacja Kolegium Europy Wschodniej

Wrocław

art. 48 ust. 1 pkt 4

10

Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komandor

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 4, ust. 2 pkt 3

11

Fundacja Ochrony Stanowisk Pracy i Zdrowia

Zabrze

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

12

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 4

13

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Stróże

art. 48 ust. 1 pkt 4 i pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

14

Fundacja Rademenes

Wrocław

art. 48 ust. 1 pkt 4 i pkt 3 lit. c

15

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 4

16

Fundacja Servire Veritati, Instytut Edukacji Narodowej

Lublin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

17

Gminna Grupa Międzyrzeczan

Międzyrzecz

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. b i c

18

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

19

Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich

Lublin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

20

Klub Inteligencji Katolickiej

Katowice

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

21

Klub Parlamentarny Sojusz Lewicy Demokratycznej

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 2

22

Klub Senacki Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 2

23

Kółko Rolnicze w Mirocinie Średnim

Mirocin Średni

art. 48 ust. 1 pkt 3, ust. 2 pkt 3

24

Krajowa Rada Izb Rolniczych

Warszawa

art. 48 ust. 1

25

Krajowe Forum Samorządowe

Bydgoszcz

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

26

Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

27

Mazowieckie Porozumienie Samorządowe

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

28

Mikołowskie Towarzystwo Charytatywne

Mikołów

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

29

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Idywidualnych 
"Solidarność"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

30

Partia polityczna Unia Polityki Realnej

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 1 lit. a

31

Polska Fundacja Upowszechniania Nauki

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 4, ust. 2 pkt 3

32

Polska Izba Przemysłowo - Handlowa Budownictwa

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

33

Polska Unia Właścicieli Nieruchomości w Warszawie

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a-c

34

Polski Regionalny Oddział Międzynarodowego Zrzeszenia Stowarzyszeń
"Sobór Wszechsłowian"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

35

Polskie Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego

Sopot

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

36

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 2 lit. c, ust. 2 pkt 3

37

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

38

Pomorska Izba Przemysłowo - Handlowa

Gdańsk

art. 48 ust. 1

39

Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa

Nowy Sącz

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

40

Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

41

Stowarzyszenie "Dzieci w Europie"

Bełchatów

art. 48 ust. 2 pkt 3

42

Stowarzyszenie "Kasa Wzajemnej Pomocy"

Nowy Sącz

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

43

Stowarzyszenie "Klub Nowe Centrum"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

44

Stowarzyszenie "Liga Powiatowa"

Proszowice

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

45

Stowarzyszenie "Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych"

Katowice

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

46

Stowarzyszenie "Oławska Inicjatywa Ochrony Mieszkańców"

Oława

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a-c

47

Stowarzyszenie "Polska z Unią Europejską"

Bielsko - Biała

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a

48

Stowarzyszenie "Porozumienie dla Bytomia"

Bytom

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

49

Stowarzyszenie "Ruch na Rzecz Samorządu Ziemi Proszowickiej"

Proszowice

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

50

Stowarzyszenie "Świętokrzyski Komitet Budowy Pomnika Ojca
Świętego Jana Pawła II w Bodzentynie

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c

51

Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Gminy Lubrza

Lubrza

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

52

Stowarzyszenie do Walki o Przestrzeganie Prawa w Rzeczypospolitej
Polskiej

Jaworzno

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c, ust. 2 pkt 3

53

Stowarzyszenie Edukacyjno - Gospodarcze "Capita"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c, ust. 2 pkt 3

54

Stowarzyszenie Forum Ziemia Grodkowska

Grodków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

55

Stowarzyszenie Gmin Górniczych

Rybnik

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

56

Stowarzyszenie Klub Samorządu i Demokracji

Śrem

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

57

Stowarzyszenie Kobyłkowskie Towarzystwo Samorządowe

Kobyłka

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

58

Stowarzyszenie Komitet Obywatelski "Solidarność"

Trzebinia

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. b i c, ust. 2 pkt 3

59

Stowarzyszenie Konserwatywno - Liberalne KoLiber

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

60

Stowarzyszenie Kontra - Stowarzyszenie Studenckie

Szczecin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

61

Stowarzyszenie Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców

Konin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

62

Stowarzyszenie Liga Rodzin

Kórnik

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c

63

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

64

Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

65

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty

Lublin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

66

Stowarzyszenie na Rzecz Wolnego Handlu

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

67

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół

Nysa

art. 48 ust. 2 pkt 3

68

Stowarzyszenie Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

69

Stowarzyszenie Polski Komitet Słowiański

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a i c

70

Stowarzyszenie Polskich Mediów

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

71

Stowarzyszenie Polskich Mediów

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

72

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Małopolski

Andrychów

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

73

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce"

Świdnica

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

74

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza"

Cieszyn

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

75

Stowarzyszenie Ruch Autonomii Śląska w Rybniku

Rybnik

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

76

Stowarzyszenie Ruchu Studenckiego - Ordynacka

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

77

Stowarzyszenie Samorządowe Forum Prawicy

Mogilno

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

78

Stowarzyszenie Samorządów Polskich Euroregionu "Niemen"

Suwałki

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

79

Stowarzyszenie Środowiskowe Wolanin w Krakowie

Kraków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

80

Stowarzyszenie Unia Lokalna "Wzajemna Pomoc Mieszkaniowa"

Myszków

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

81

Stowarzyszenie Urodzonych w Niewoli Niemieckiej

Włocławek

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

82

Stowarzyszenie Wspólnoty Narodów Słowiańskich

Szówsk

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c, ust. 2 pkt 3

83

Stowarzyszenie Współpracy Gminy Lwówek z Zagranicą

Lwówek

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

84

Stowarzyszenie Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników 
Drogowych w Polsce

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

85

Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Gogolin

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

86

Związek Emerytów i Rencistów Polskich Kolei Państwowych

Olsztyn

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

87

Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. c

88

Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna"

Warszawa

art. 48 ust. 1 pkt 3 lit. a-c

PODMIOTY, KTÓRYCH WNIOSKI O ZASIADCZENIA ZOSTAŁYDOSTARCZONE DO PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ PO UPŁYWIE TERMINU USTAWOWEGO

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

Podstawa odmowy

1

Fundacja "Projekt Europa"

Warszawa

art. 48 ust. 2

2

Fundacja Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych OŚka

Warszawa

art. 48 ust. 2

3

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych

Jelenia Góra

art. 48 ust. 2

4

Narodowe Towarzystwo Oświatowe

Piotrków Trybunalski

art. 48 ust. 2

5

Obywatelski Ruch Samorządowy

Inowrocław

art. 48 ust. 2

6

Obywatelskie Stowarzyszenie Konsumentów i Przedsiębiorców "W Jedności Siła"

Szczecinek

art. 48 ust. 2

7

Ogólnopolskie Forum Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych

Lublin

art. 48 ust. 2

8

Partia polityczna Konfederacja Polski Niepodległej

Warszawa

art. 48 ust. 2

9

Polski Czerwony Krzyż Rejon w Jarosławiu

Jarosław

art. 48 ust. 2

10

Polskie Towarzystwo Charytatywne

Chorzów

art. 48 ust. 2

11

Siemianowicki Ruch Samorządowy

Siemianowice Śląskie

art. 48 ust. 2

12

Stowarzyszenie "Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego"

Cieszyn

art. 48 ust. 2

13

Stowarzyszenie "Lubuski Komitet Europejski"

Zielona Góra

art. 48 ust. 2

14

Stowarzyszenie "Łomżyński Klub Prawicy"

Łomża

art. 48 ust. 2

15

Stowarzyszenie "Socjal Partia"

Łódź

art. 48 ust. 2

16

Stowarzyszenie "Wąwóz Samosierra"

Lubań

art. 48 ust. 2

17

Stowarzyszenie "Ziemia Zabierzowska"

Zabierzów

art. 48 ust. 2

18

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety

Sosnowiec

art. 48 ust. 2

19

Stowarzyszenie Integracji Europejskiej Powiatu Tczewskiego

Tczew

art. 48 ust. 2

20

Stowarzyszenie Klub "Myśl dla Polski"

Kraków

art. 48 ust. 2

21

Stowarzyszenie Lokalne Klub "Gazety Polskiej Jedna Prawica"

Ełk

art. 48 ust. 2

22

Stowarzyszenie Na Rzecz Zmiany Systemu Wyborczego - Jednomandatowe
Okręgi Wyborcze

Wrocław

art. 48 ust. 2

23

Stowarzyszenie Nyska Inicjatywa Gospodarcza

Nysa

art. 48 ust. 2

24

Stowarzyszenie Porozumienie Obywatelskie "Integracja Europejska"

Zawiercie

art. 48 ust. 2

25

Stowarzyszenie Przyjaciół Warmii i Mazur

Ełk

art. 48 ust. 2

26

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Rzezawa

Rzezawa

art. 48 ust. 2

27

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Skoczowa "Mała Ojczyzna"

Skoczów

art. 48 ust. 2

28

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji "Plus"

Nowa Sól

art. 48 ust. 2

29

Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich oraz Komitet w Obronie
Praw i Uczuć Religijnych Ludzi Wierzących i Praktykujących

Poznań

art. 48 ust. 2

30

Stowarzyszenie Zgromadzenie Narodowości Polskiej

Wrocław

art. 48 ust. 2

31

Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej

Cekcyn

art. 48 ust. 2

32

Towarzystwo Naukowe w Krakowie

Kraków

art. 48 ust. 2

33

Towarzystwo Rozwoju Ziemi Polanowskiej

Polanów

art. 48 ust. 2

34

Unia Studentów Tarnowskich

Tarnów

art. 48 ust. 2

35

Wojewódzki - Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia "Nie dla Unii Europejskiej"

Warszawa

art. 48 ust. 2

36

Zrzeszenie Publicystów Polskich "Piast"

Wrocław

art. 48 ust. 2

Zgodnie z art. 48 ust. 6 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507) podmiotom, którym Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła wydania zaświadczenia, służy prawo wniesienia do Sądu Najwyższego skargi.

 


  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:25-02-2016 14:46
    Wprowadził:Hubert Puchała