MINĄŁ TERMIN NADSYŁANIA PRAC W II ETAPIE KONKURSU „WYBIERAM WYBORY” - INFORMACJA PRASOWA

O północy minął czas na dostarczenie prac przez uczestników etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Biorący w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie przygotować esej na jeden z trzech tematów: „Zasada tajności głosowania - prawo czy obowiązek” , „Polskie wybory od odzyskania niepodległości w 1918 r.” oraz „E-voting — szansa i zagrożenie”. Do Delegatur Krajowego Biura Wyborczego wpłynęły 242 prace.

„Jesteśmy  bardzo ciekawi treści nadesłanych esejów” – mówi Szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.  W jej przekonaniu młodzież nie tylko wykaże się dobrą znajomością problematyki wyborczej, ale także przestawi nowatorskie ujęcie tematów, poruszanych w swoich pracach.

Wyboru najlepszych prac dokonają teraz komisarze wyborczy o zasięgu ogólnowojewódzkim wraz z dyrektorami Delegatur Krajowego Biura Wyborczego. Prace będą oceniane ze względu na poprawność językową, twórczy charakter - w tym umiejętność formułowania własnych ocen - oraz dobór i umiejętność korzystania z literatury przedmiotu i sporządzenia bibliografii.

 Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikuje się po dwóch najlepszych autorów prac z województw: mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i dolnośląskiego oraz po jednym uczestniku etapu drugiego z pozostałych województw – łącznie 21 osób. Ponadto autorzy trzech najlepszych prac w każdym województwie otrzymają nagrody rzeczowe.

Wyniki II etapu zostaną ogłoszone do 11 kwietnia br. Finał konkursu obędzie się 25 kwietnia br. w Warszawie.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory” organizuje Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Ma on na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:28-03-2017 16:17
    Wprowadził:Anna Godzwon