Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”

Mateusz Krzyziński zwycięzcą II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory" – Wybory samorządowe.

Dzisiaj w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs zorganizowały Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze.

Informujemy, że pierwsze miejsce w Konkursie zajął Mateusz Krzyziński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, drugie miejsce zajął Franciszek Michałowski z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, a trzecie – Juliusz Błażewicz z Zespołu Szkół Nr 2 w Suwałkach.

Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego
– w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Dwudziestu jeden finalistów zostało wyłonionych spośród prawie ośmiu tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do konkursu. W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z testem z wiedzy o prawie wyborczym, w drugim – pisali esej na jeden z trzech tematów. Podczas dzisiejszego finału uczestnicy odpowiadali na trzy losowo wybrane pytania ze znajomości Kodeksu wyborczego o różnym stopniu trudności. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej oceniali poprawność merytoryczną, staranność wypowiedzi i użytej argumentacji oraz umiejętności retoryczne uczestników.

 • Drukuj
 • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
 • Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Wojciech Hermeliński: z szefem MSWiA o komisarzach, urzędnikach i kamerach
 • Sędzia Hermeliński: tylko ok. 70 osób zgłosiło się na razie na urzędników wyborczych
Rejestr zmian
 • Data utworzenia:15-03-2018 16:37
  Wprowadził:Grzegorz Gąsior
 • Data modyfikacji:06-06-2018 14:15
  Wprowadził:Bartosz Goździk