Prawie tysiąc wyborów i referendów w obecnej kadencji samorządów

Dokładnie 992 działania wyborcze w samorządach przeprowadziły Delegatury Krajowego Biura Wyborczego i Komisarze Wyborczy od początku obecnej kadencji samorządów, która rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku. To głosowania w wyborach uzupełniających do rad gminnych i miejskich, wybory przedterminowe wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast, referenda lokalne – ale także obsadzanie mandatów bez głosowania tam, gdzie zarejestrowany został tylko jeden kandydat czy podejmowanie decyzji, że mandat pozostanie nieobsadzony, jeśli żaden komitet wyborczy nie zgłosił swojego kandydata.

Tysięczne wybory będą miały miejsce w najbliższą niedzielę, 23 lipca.

Średnio każdej niedzieli w całym kraju odbywa się sześć wyborów lub referendów.

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Boćki w województwie podlaskim i wybory uzupełniające do Rady Gminy Izbica w województwie lubelskim. Mandat radnego gminy Ciasna w województwie śląskim zostanie obsadzony bez głosowania. Natomiast zarządzone wybory uzupełniające do Rady Gminy Zakrzów w Lubelskiem nie odbędą się, a mandat pozostanie nieobsadzony do końca kadencji, bowiem nie zgłosił się żaden komitet wyborczy, który chciałby wystawić kandydata na wakujące miejsce w radzie.

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów uzupełniających i innych działań Delegatur Krajowego Biura Wyborczego znajdują się na ich stronach internetowych. Publikowane są także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w portalach społecznościowych.

 • Drukuj
 • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
 • Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Wojciech Hermeliński: z szefem MSWiA o komisarzach, urzędnikach i kamerach
 • Sędzia Hermeliński: tylko ok. 70 osób zgłosiło się na razie na urzędników wyborczych
Rejestr zmian
 • Data utworzenia:07-07-2017 8:08
  Wprowadził:Anna Godzwon
 • Data modyfikacji:17-07-2017 13:37
  Wprowadził:Anna Godzwon