Ostatni tydzień konsultacji kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych

Tylko do piątku mogą zgłaszać Państwo swoje uwagi, propozycje i wnioski do kształtu nowej karty do głosowania, przy użyciu której będą Państwo głosować w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Zgodnie z zapowiedziami Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego konsultacje zakończą się wraz z końcem czerwca, a po wakacjach zostanie zaprezentowany podsumowujący je raport, który będzie miał dla PKW charakter doradczy przy opracowaniu ostatecznego wzoru karty.

Szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie wyrazili swojej opinii o nowej karcie do głosowania, by zapoznali się z proponowanym przez PKW wzorem karty i wypowiedzieli się, czy wolą kartę wielkoformatową – tak zwaną „płachtę”, czy też może zbroszurowaną kartę formatu A4 – tak zwaną „książeczkę”. „Zależy nam na tym, żeby nowa karta wyborcza była dla Wyborców przyjazna i nie powodowała żadnych trudności w posługiwaniu się nią”- mówi minister Tokaj. Dodaje, że w ramach konsultacji PKW i KBW czekają także na opinie o treści zamieszczonej na karcie informacji, jak głosować i o tym, jak powinna ona zostać sformułowana, by była jasna i zrozumiała. „Głos każdego Wyborcy jest dla nas cenny” – podkreśla Szef Krajowego Biura Wyborczego.

Karta -„płachta” czy karta -„książeczka”?   Zapraszamy do przekazywania opinii za pośrednictwem naszej strony internetowej: http://pkw.gov.pl/konsultacje_spoleczne/1/20161_Nowy_wzor_karty_do_glosowania_-_wyraz_swoja_opinie

Czekamy do piątku, 30 czerwca do północy.

Głos każdego Wyborcy jest dla nas ważny!

 • Drukuj
 • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
 • Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”
 • Wojciech Hermeliński: z szefem MSWiA o komisarzach, urzędnikach i kamerach
 • Sędzia Hermeliński: tylko ok. 70 osób zgłosiło się na razie na urzędników wyborczych
Rejestr zmian
 • Data utworzenia:27-06-2017 11:08
  Wprowadził:Anna Godzwon
 • Data modyfikacji:28-06-2017 10:40
  Wprowadził:Anna Godzwon