37 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego [AKTUALIZACJA]

Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło już 37 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego.

24 spośrod nich to komitety wyborcze partii politycznych. Pozostałych 12 komitetów to komitety wyborcze wyborców, a 1 to koalicyjny komitet wyborczy. Więcej na ten temat w serwisie wybory.gov.pl.

Przypomnijmy, w ostatni piątek (9.08.2019 r.) zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 sierpnia w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył w nim datę wyborów parlamentarnych na niedzielę 13 października 2019 r.

Załącznikiem do rozporządzania jest kalendarz wyborczy, określający dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych.

Postanowienie weszło w życie z dniem ogłoszenia, tj. 9 sierpnia 2019 r.

Z chwilą ogłoszenia w Dzienniku Ustaw postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 sierpnia w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie ruszyła kampania wyborcza.

Warto jednak pamiętać, że komitety wyborcze mogą prowadzić agitację wyborczą, a więc publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób, od dnia przyjęcia przez właściwy organ zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego na zasadach, w formach i w miejscach, określonych przepisami kodeksu.

Wykaz zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego jest dostępny TUTAJ

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:12-08-2019 16:21
    Wprowadził:Wojciech Sebastian Dąbrówka
  • Data modyfikacji:19-08-2019 20:23
    Wprowadził:Wojciech Sebastian Dąbrówka