Stanowisko w sprawie upowszechniania celów programowych przez partie polityczne

Stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 25 lipca 2011 r. w sprawie upowszechniania celów programowych przez partie polityczne (ZPOW-503-44/11)

Warszawa, dnia 25 lipca 2011 r.

 

      PAŃSTWOWA
KOMISJA WYBORCZA
   ZPOW-503-44/11

Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.) od dnia zarządzenia wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej lub koalicyjnego komitetu wyborczego, partia polityczna może prowadzić wyłącznie działania związane z agitacją wyborczą na rzecz upowszechniania jej celów programowych. Działania te muszą być finansowane ze środków bieżących partii.

Po przyjęciu przez Państwową Komisję Wyborczą zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej lub koalicyjnego komitetu wyborczego, partia polityczna, która utworzyła komitet wyborczy lub weszła w skład koalicji wyborczej, nie może prowadzić i finansować żadnych działań związanych z agitacją wyborczą, w tym, także związanych z upowszechnianiem celów programowych partii. Samodzielne prowadzenie i finansowanie takiej działalności przez partię polityczną stanowić będzie naruszenie przepisów Kodeksu wyborczego.

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej: Jan Kacprzak

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:23-02-2016 9:20
    Wprowadził:Bartosz Goździk