więcej

Wyjaśnienie z dnia 18.09.2001

Przeprowadzenie w dniu 23 września 2001 r. w wylosowanych obwodach głosowania w kraju sondażu wśród wyborców, mającego na celu ustalenie wstępnych i nieoficjalnych wyników wyborów jest dopuszczalne.

Jednakże czynności związane z organizowaniem i przeprowadzeniem badań sondażowych nie mogą naruszać zakazów wynikających z art. 86 i art. 87 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 i Nr 74, poz. 786). Badania te nie mogą być zatem prowadzone w lokalu obwodowej komisji wyborczej, ani na terenie budynku, w którym znajduje się lokal wyborczy. Członkowie obwodowych komisji wyborczych w badaniach nie mogą uczestniczyć ani udzielać pomocy w czynnościach wykonywanych przez ankieterów.

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    17-03-2016 8:48

    Wprowadził:

    Bartosz Goździk

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij