Komunikat z konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej w dniu 25 września 2005 r. - godz. 20.00

KOMUNIKAT
Z KONFERENCJI PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
W DNIU 25.09.2005 r. O GODZINIE 20.00 W SIEDZIBIE PKW.

W dniu 25 września o godz. 20.00 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyła się kolejna konferencja prasowa w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP.
 
W konferencji wzięli udział:

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej: sędzia Jan Kacprzak,
Członek Państwowej Komisji Wyborczej: sędzia Andrzej Kisielewicz
Kierownik Krajowego Biura Wyborczego - minister Kazimierz Wojciech Czaplicki.

Zastępca przewodniczącego sędzia Jan Kacprzak poinformował, że głosowanie do Parlamentu RP w skali kraju zostało w zasadzie zakończone. Uchwałami komisji obwodowych o godzinę (do 21.00 ) przedłużone zostało  głosowanie w trzech lokalach wyborczych – dwa w  Piotrkowie Trybunalskim i jeden w Bielsku-Białej.

Podano, że wszystko odbyło się spokojnie, bez poważniejszych zakłóceń porządku. Nie zanotowano również istotniejszych incydentów związanych z zakłócaniem ciszy wyborczej.

Pierwszy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów przekazany zostanie po spłynięciu informacji drogą elektroniczną z 10% obwodów. Następny, z 30% będzie poszerzony o prognozę na temat komitetów wyborczych które mogłyby uczestniczyć w podziale mandatów wyborczych oraz liczbę mandatów uzyskanych przez te komitety. Kolejne komunikaty PKW przedstawi po uzyskaniu informacji z 60% a następnie z 90% obwodów głosowania.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:23-02-2016 12:08
    Wprowadził:Bartosz Goździk