Okręg nr 3 - Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 29 marca 2004 r. o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 28 marca 2004 r.

OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 29 marca 2004 r.
o wynikach wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 28 marca 2004 r.

Na podstawie art. 209 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499, Nr 74, poz. 786, Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089, Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188 oraz z 2004 r. Nr 25, poz. 219) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym nr 3.

I.

W dniu 28 marca 2004 r. odbyły się wybory uzupełniające do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym nr 3, obejmującym obszar powiatów górowskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego, wrocławskiego oraz miasta na prawach powiatu: Wrocław. Wybory przeprowadziła Państwowa Komisja Wyborcza, Okręgowa Komisja Wyborcza we Wrocławiu i 655 obwodowych komisji wyborczych. W skład obwodowych komisji wyborczych powołano 6 356 wyborców.

II.
Wyniki głosowania w okręgu

W okręgu wybierano 1 senatora spośród 10 kandydatów.

Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 942 043.

W głosowaniu wzięło udział (liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania) 60 188.

Frekwencja wyborcza wyniosła 6,39%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 521, co stanowi 0,87% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 59 625, co stanowi 99,13% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. ANTONISZYN Emil                                                                                                               4 486
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona RP

2. BĄBKA Jacek                                                                                                                      1 265
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Studenta Jacka Bąbki

3. CELEJEWSKI Marek                                                                                                              3 489
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Ruch Katolicko-Narodowy

4. CZERWIŃSKI Stanisław Antoni                                                                                                1 180
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy PSL

5. FRASYNIUK Władysław                                                                                                          8 797
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Unii Wolności

6. HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz                                                                                             14 506
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Huskowskiego

7. KORWIN-MIKKE Janusz                                                                                                          10 782
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Korwin-Mikke

8. PAPROTA Artur Jan                                                                                                                6 140
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

9. RYMARCZYK Jan                                                                                                                    6 757
 zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP

10. WRONECKI Krzysztof                                                                                                             2 223
 zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Wroneckiego

III.
Wyniki wyborów

W województwie dolnośląskim, w okręgu wyborczym nr 3 senatorem został wybrany HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Huskowskiego.

Przewodniczący
Państwowej Komisji Wyborczej: Ferdynand RYMARZ

Zastępcy Przewodniczącego
Państwowej Komisji Wyborczej: Jan KACPRZAK, Stanisław KOSMAL

Członkowie
Państwowej Komisji Wyborczej: Stefan JAWORSKI, Andrzej KISIELEWICZ, Stanisław ZABŁOCKI, Tadeusz ŻYZNOWSKI

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:17-03-2016 13:05
    Wprowadził:Hubert Puchała