Delegacja KBW na obchodach Narodowego Dnia Powstań Śląskich
20 czerwca 2026 r. pod Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich, poświęcone pamięci uczestników trzech śląskich zrywów niepodległościowych z lat 1919–1921.
W uroczystości wziął udział Minister Rafał Tkacz – Szef Krajowego Biura Wyborczego wraz z Dyrektorami Delegatur KBW w Opolu i Katowicach: Anną Kwiatkowską-Kazimierską oraz Michałem Fijałkowskim, którzy oddali hołd Powstańcom Śląskim.
Obchody rozpoczęły się podniesieniem flagi państwowej i odegraniem Mazurka Dąbrowskiego. W programie znalazły się również apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. Pamięć o Powstańcach Śląskich pozostaje ważną częścią narodowej oraz regionalnej tożsamości.
W przeddzień uroczystości Szef KBW złożył wizytę w swojej macierzystej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Opolu, której był dyrektorem w latach 2006-2025. Od 21 lipca 2025 r. na czele Delegatury w Opolu stoi Anna Kwiatkowska-Kazimierska.
Rejestr zmian
-
Data utworzenia
22-06-2026 11:00
Wprowadził:
Marcin Chmielnicki
-
zobacz cały rejestr
-
Data modyfikacji
22-06-2026 11:03
Wprowadził:
Marcin Chmielnicki
-
Data modyfikacji
22-06-2026 11:06
Wprowadził:
Marcin Chmielnicki



