Ostatnie posiedzenie PKW w dotychczasowym składzie

Dzisiaj, w poniedziałek 10 lutego 2020 roku odbyło się ostatnie posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej w starym składzie. W tym posiedzeniu wzięli udział: Przewodniczący – Wiesław Kozielewicz, Zastępcy – Sylwester Marciniak i Zbigniew Cieślak, oraz członkowie – Wiesław Błuś, Arkadiusz Despot-Mładanowicz, Wojciech Kręcisz, Krzysztof Strzelczyk, Wojciech Sych, a także Magdalena Pietrzak Szef Krajowego Biura Wyborczego.

Przewodniczący PKW Sędzia Wiesław Kozielewicz zamykając posiedzenie podniósł, że było to ostatnie posiedzenie PKW w skład której wchodzili wyłącznie sędziowie. Pierwsze powołania do PKW, składające się wyłącznie z sędziów, miały miejsce 5 lipca 1991 r., a ostatnie powołanie 15 lipca 2019 r. Łącznie w tym okresie Prezydenci RP powołali w skład PKW 28 sędziów. Ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych, dokonano zmiany w zakresie składu PKW i trybu powoływania jej członków. Zgodnie z unormowaniem art.7 ust.3 tej ustawy w dniu jutrzejszym o godzinie 12, czyli z chwilą otwarcia pierwszego posiedzenia PKW w nowym składzie, powołanej postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 stycznia 2020 r., ustanie działalność PKW w dotychczasowym składzie, której dziewięcioletnia kadencja, mająca upłynąć 31 grudnia 2024 r., została przerwana powołaną ustawą (por.art.7 i art.19 ust.2). Podziękował członkom PKW za rzetelne wypełnianie obowiązków, a Pani Minister Szefowi KBW Magdalenie Pietrzak – sekretarzowi PKW, Państwu Dyrektorom KBW, oraz wszystkim Pracownikom KBW w Warszawie i jej Delegatur, za wzorowe wykonywanie zadań wskazanych w Rozdziale 8 Kodeksu Wyborczego i zawsze lojalną współpracę z PKW. 

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  10-02-2020 14:20

  Wprowadził:

  Paweł Chojecki

 • Data modyfikacji

  10-02-2020 14:21

  Wprowadził:

  Paweł Chojecki

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij