Zapowiedź: Konferencja prasowa PKW poświęcona losowaniu jednolitych numerów dla list komitetów wyborczych w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego - 26 kwietnia br. godz. 15.00

Już 26 kwietnia br. w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbędzie się konferencja, podczas której PKW przyzna w drodze publicznego losowania jednolite numery dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zgłosiły listy kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa około pół godziny. 

Losowanie będzie stanowić część posiedzenia Państwowej Komisji Wyborczej, które rozpocznie się ok. godz. 14 i będzie kontynuowane po zakończeniu konferencji.

Konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku (piątek) o godz. 15.00 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej przy ul. Wiejskiej 10 w sali 114 (Sala Biała, I piętro - wejście A od strony Domu Poselskiego).

Krajowe Biuro Wyborcze udostępni przybyłym na konferencję ekipom sygnał zgodny ze standardami telewizyjnymi. KBW zapewni ponadto transmisję online w serwisach: YouTube, Facebook i Twitter.

Udział w konferencji wymaga uprzedniego zgłoszenia za pośrednictwem strony www.losowanienumerowPE2019.evenea.pl (losowanienumerowPE2019).

Krajowe Biuro Wyborcze dysponuje trzema miejscami dla wozów transmisyjnych, z zastrzeżeniem, że jedno miejsce może zostać przyznane tylko jednej grupie telewizyjnej (w przypadku przyznania miejsca wóz transmisyjny powinien być rozstawiony najpóźniej o godz. 7.30 w dniu konferencji). W razie wyczerpania puli miejsc dla wozów transmisyjnych pozostałe redakcje będą mogły rozstawić wozy transmisyjne we własnym zakresie, pod warunkiem uzyskania zezwoleń od właścicieli terenu. 

Dziennikarze i członkowie ekip reporterskich są proszeni o zabranie ze sobą aktualnych legitymacji prasowych. Możliwość wejścia do budynku dla ekip reporterskich w dniu konferencji od godz. 14.00 (nie dotyczy obsługi wozów transmisyjnych).

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  24-04-2019 11:10

  Wprowadził:

  Wojciech Sebastian Dąbrówka

 • zobacz cały rejestr

 • Data modyfikacji

  24-04-2019 11:11

  Wprowadził:

  Wojciech Sebastian Dąbrówka

 • Data modyfikacji

  24-04-2019 12:35

  Wprowadził:

  Wojciech Sebastian Dąbrówka

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij