więcej

Liczenie głosów trwa, ale już na szczeblu terytorialnych komisji wyborczych 29.10.2002 (13:00)

Wtorek jest poświęcony spokojnej pracy. Dziś nie będzie żadnych zbiorczych wyników. Wyniki zbiorcze o charakterze statystycznym z wyborów wójtów, burmistrzów oraz prezydentów podamy najprawdopodobniej w czwartek - mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz na konferencji prasowej o godz. 12.00. 

Do 10 listopada Państwowa Komisja Wyborcza, jak zapowiadała wcześniej, ogłosi zbiorcze wyniki wyborów do rad gmin, rad powiatów oraz sejmików województw. 

Obwodowe komisje wyborcze zakończyły już w zasadzie pracę obliczeniową. Sporządziły protokoły i obecnie przekazywane one są komisji terytorialnych. Ten proces cały czas trwa. Wyniki są nieustannie sumowane. Czasem robią to ludzie, a nie systemy komputerowe. Jednak system cały czas działa, choć wolno. Informatycy pracuje nad tym, aby system komputerowy zaczął działać prawidłowo. 

Państwowa Komisja Wyborcza, mimo to, podjęła decyzję o uruchomieniu systemu awaryjnego. Polega on na tym, iż dane z protokołów komisji terytorialnych będą docierały do centralnej bazy danych na nośnikach, a nie w drodze bezpośredniej transmisji. (mdz)

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    25-02-2016 12:19

    Wprowadził:

    Bartosz Goździk

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij