więcej

Lokale wyborcze - otwarte 27.10.2002 (12:00)

"Głosowanie przebiega w spokoju i powadze" - powiedział o godz. 11.00 Ferdynand Rymarz, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Wszystkie lokale Obwodowych Komisji Wyborczych zostały w zasadzie otwarte o godz. 6 rano i do tej pory nie odnotowano żadnych przypadków zakłócania wyborów. "Akt głosowania przebiega w spokoju i powadze" - dodał Ferdynand Rymarz. Wybory samorządowe są ogromnym przedsięwzięciem: 300 tysięcy kandydatów, 226 tysięcy członków komisji wyborczych. Biorąc pod uwagę skalę wyborów, incydenty jakie się do tej pory wydarzyły, można uznać za drobne i nie mające żadnego wpływu na przebieg głosowania.

Jeden z komitetów wyborczych zawiadomił 25 października PKW, iż na wycieraczce w domu w Warszawie - Bemowie znaleziono kartę do głosowania. O tym fakcie została powiadomiona prokuratura i policja, która wszczęła postępowanie wyjaśniające. Przewodniczący PKW poinformował, iż incydent nie rzutuje w żaden sposób na przeprowadzenie wyborów w tym okręgu, albowiem karta do glosowania musi być opatrzona pieczęcią obwodowej komisji wyborczej w dniu wyborów.

Poważniejszy problem przydarzył się komisji wyborczej w gminie Warszawa - Białołęka. Stwierdzono tam, iż karty do głosowania w okręgu nr 4 dla wyborów do Rady Dzielnicy wydrukowano błędnie. Głosowanie zostało wstrzymane a karty zostały wydrukowane ponownie. Głosowanie w tym okręgu zostanie przedłużone do godz. 23.00. Przypadki wydrukowania błędnych nazwisk zdarzyły się także w kilku innych okręgach. Wszędzie jednak szybko dostarczono prawidłowe karty do głosowania.

Przewodniczący PKW powiedział, że pełną odpowiedzialność za błędy na kartach ponoszą właściwe komisje wyborcze."Obowiązkiem komisji jest ustalenie treści karty i po wydrukowaniu jej ponowne sprawdzenie".

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    25-02-2016 12:20

    Wprowadził:

    Bartosz Goździk

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij