więcej

Spokojne wybory z drobnymi problemami 27.10.2002 (19.30)

Wybory przebiegają spokojnie powiadomił o godzinie 17.00 Ferdynand Rymarz, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Niemniej, kilka incydentów zakłóciło przebieg głosowania.

W olbrzymiej większości obwodów głosowanie odbywa się bez problemów. Jak poinformował Ferdynand Rymarz, w jednym z obwodów głosowanie zostało przerwane z powodu fałszywego alarmu o podłożeniu bomby. W innym, skradziono spis wyborców, co spowodowało zamknięcie lokalu wyborczego na kilka minut. Ponadto, w 9 okręgach wyborczych wykryto błędy w kartach do głosowania. 

We wszystkich obwodach, w których wystąpiły jakieś problemy powodujące przerwanie głosowania, głosowanie potrwa odpowiednio dłużej. 

Jak podkreślił przewodniczący PKW problemy z uczestnictwem w głosowaniu miały osoby obłożnie chore przebywające w domu. Polskie prawo wyborcze nie zezwala na "chodzenie z urną wyborczą po domach", dlatego ci, którzy nie mogli dojść do lokali wyborczych, nie mogli oddać głosu. 

Ferdynand Rymarz przypomniał także o problemie, który powtarza się przy każdych wyborach. Chodzi o osoby niepełnosprawne i nieprzystosowanie lokali wyborczych dla potrzeb tych osób. 

Mimo tych zakłóceń, zdaniem przewodniczącego PKW nie są to na tyle poważne incydenty, aby znacząco wpłynęły one na przebieg głosowania i wybory. (reb)


Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    25-02-2016 12:20

    Wprowadził:

    Bartosz Goździk

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij